اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۰۱ بهمن، ۱۳۹۶
  • 3216
  • 0
    0

 

   آقابابایی معاون مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی در مصاحبه با خبرگزاری قرآنی  ایکنا در زنجان :

دانش‌آموزان ۷۹۰ منطقه آموزش و پرورش در مسابقه درس‌هایی از قرآن به رقابت پرداختند

گروه فعالیت‌های قرآنی: معاون مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی کشور گفت: صبح امروز و به‌صورت همزمان ۱۰۰ هزار دانش‌آموز از ۷۹۰ منطقه آموزش و پرورش کشور در بیست و پنجمین مسابقه درس‌هایی از قرآن به رقابت پرداختند.

ابراهیم آقابابایی، معاون موسسه ترویج فرهنگ قرآنی کشور، ظهر امروز یک‌شنبه ۲۷ فروردین ماه در حاشیه بازدید از روند برگزاری آزمون سراسری درس‌هایی از قرآن که به صورت همزمان کشوری برگزار شد، با حضور در دبیرستان سمیه شهرستان خرم‌دره در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از  زنجان اظهار کرد: امسال بیست و پنجمین دوره مسابقات دانش‌آموزی درسهایی از قرآن در  کشور برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی ۹۵- ۹۶ در کل کشور ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش‌آموز از طریق دریافت پاسخنامه مسابقه که در مهرماه هر سال توسط مجریان مسابقه در مدارس تحویل دانش‌آموزان می‌شود، در این مسابقه شرکت کردند، گفت: بعد از ۱۷ برنامه درس‌هایی از قرآن که توسط حاج‌آقا قرائتی و از تلویزیون پخش شد، پاسخنامه‌ها دریافت و دانش‌آموزانی که بالاترین امتیاز را دریافت کرده بودند در بیست و پنجمین دوره آزمون حضور پیدا کردند.

آقابابایی با بیان اینکه بیست و پنجمین آزمون دانش‌آموزی درس‌هایی از قرآن صبح امروز در ۷۹۰ منطقه آموزش و پرورش کشور برگزار شد، تصریح کرد: ۱۰۰ هزار دانش‌آموز دوره اول و دوم متوسطه در این آزمون شرکت داشتند و دو هزار و ۵۰۰ برگزیده آزمون به موسسه ترویج فرهنگ قرآنی کشور معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

معاون موسسه ترویج فرهنگ قرآنی کشور گفت: با توجه به نظرسنجی صورت گرفته توسط مرکز رسانه‌ای صدا و سیما، برنامه درس‌هایی از قرآن یکی از برنامه‌های پرمخاطب تلویزیون شناخته شده و با توجه به این فرصت و برای استفاده هرچه بیشتر قشر جوان به ویژه دانش‌آموزان این مسابقات طراحی و اجرا می‌شود. 

برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری