اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۲۷ امرداد، ۱۳۹۷
  • 3204
  • 0
    0

گردهمایی سالانه  مروجان  درسهایی از قرآن

با حضور مدیر کل قرآن ،عترت ونماز وزار ت آموزش و پرورش در مشهد مقدس برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی موسسه ترویج فرهنگ قرآنی، گردهمایی سالانه مروجان درسهایی از قرآن  ادارت کل آموزش و پرورش استانها در مشهد مقدس برگزار می شود.  این گردهمایی با حضور رؤسای ادارت  و کارشناسان قرآن ،عترت و نماز ادارات کل آموزش  و پرورش استانها ، در روزهای  24تا 25 مردادماه 1397  در مرکز فرهنگی  نیایش ستاد اقامه نماز برگزار شد .

هدف از  این گردهمایی هم اندیشی  و هم افزایی در جهت  نو آوری و تنوع  در برنامه های درسهایی از قرآن با استفاده شیوه های نوین و فضای مجازی است .

در جلسه افتتاحیه این گردهمایی حجت الاسلام و المسلمین  موحدی نژاد  در ابتدای سخنان خود  ضمن  تشکر و قدرانی  از حضور رؤسا  و کارشناسان  ادارات قرآن ، عترت و نماز اداره کل آموزش و استانها در گردهمایی  بر اساس تاکید حجت الاسلام  استاد قرائتی  سلام  و پیام  استاد و  مراتب  و تشکر و قدرانی ایشان  رابه مروجان درسهایی از قرآن .  ابلاغ کرد

 وی  همچنین از حضور مدیرکل محترم قرآن ، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش  جناب مسیب زاده  همراه با معاون  ایشان جناب  باقری در گردهمایی  تشکر کردند  و گفتند آقای مسیب زاده   تا جای  که مقدور بوده   تلاش و کوشش  خود را  به  برنامه درسهایی از قرآن  معطوف داشته و به شکل های مختلف این برنامه را مورد حمایت قرار داده است . ما به خوبی می دانیم که تنوع و تعداد برنامه  قرآنی و معارفی  در معاونت  پرورشی و فرهنگی  ابلاغی به استانها و مناطق زیاد است و  برنامه های درسهایی از قرآن نیز در کنار سایر برنامه مستمر و جاری  و ابلاغی  انجام می شود . ولی آنچه  که مهم است این  است که  برنامه درسهایی از قرآن ابلاغی و بخشنامه ای نیست و دوستان و همکاران ما در ادارات قرآن ،عترت ونماز  استانها  این برنامه را به صورت  دلی و بر اساس انگیزه  و علائق مذهبی و قرآنی خود انجام می دهند .  اما  از آنجائیکه پذیرفتن یک مسئولیت  در کنار خودش نیاز به برنامه ریزی و  مراقبت و نظارت دارد . برای اجرای هرچه بهتر این برنامه نیازمند صرف وقت ، دقت ، پی گیری و نظارت  بیشتر دارد و باید به دنبال   تنوع و نوآوری در برنامه  باشیم تا شاهد جذب حداکثری دانش آموزان  باشد  .

 سپس آقای آقا بابایی  معاون اداری و مالی موسسه و دبیر گردهمایی با بیان  اهداف گردهمایی  و اعلام برنامه های گردهمایی  چهار دستور کاری گردهمایی را بیان کردند  و با مشارکت همه مروجان مورد بحث و بررسی قرا گرفت .

  1. توسعه  اجرای برنامه درسهایی از قرآن  علاوه بر مقطع متوسطه در پایه ششم ابتدایی
  2.  دو مرحله ای کردن آزمون نهایی درسهایی از قرآن
  3. اجرای درسهایی از قرآن در فضای مجازی با شیوه های مختلف
  4. چگونگی توزیع  آسان و سریع  جوائز نهایی دانش آموزان برگزیده

 بعد از بیان  دستور کاری گردهمایی    بحث و گفتگو و تبادل نظر بین شرکت کنندگان شروع شد .

 

برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری