اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۳۰ امرداد، ۱۳۹۷
  • 3212
  • 0
    0

   مدیر کل قرآن ،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش

در گردهمایی سالانه  مروجان درسهایی از قرآن در مشهد مقدس:
             
 
برنامه درسهایی از قرآن بر سه اصل مدرسه محوری ، فراگیر ی در حین اثر بخشی  و مشارکت تکیه دارد

به گزارش  روابط عمومی  موسسه ترویج فرهنگ قرآنی  مدیر کل  قرآن ،عترت و نماز  وزارت آۀموزش و پرورش  بعنوان مهمان ویژه در گردهمایی سالانه مروجان درسهایی از قرآن که در روزهای 24و 25 مردادماه 97 در هتل نیایش مشهد برگزار شد . حضور یافتند .
آقای مسیب زاده در آغاز سخنان خود با اشاره به سابقه سه دهه فعالیت درسهایی از قرآن در حوزه آموزش و پرورش گفتند به حمدالله این برنامه از اقبال خوبی برخوردار بوده و هر سال در حال توسعه است .که جای تقدیر و تشکر از موسسه ترویج فرهنگ قرآنی و شما مروجان محترم دارد .


وی با بیان اینکه محور تحقق پیشرفت کشور آموزش و پرورش خواهد بود گفتند :ما در آموزش و پرورش سه اصل را در حوزه قرآن دنبال     می کنیم ؛ یکی هیمنه مدرسه است یعنی کلیه فعالیتها با محوریت مدرسه انجام می گیرد . دومی فراگیری در حین اثر بخشی و سومی توسعه مشارکت با حضور نهادها و موسسات غیر دولتی است . برنامه درسهایی از قرآن بر این سه اصل تکیه دارد هم در مدرسه اجرا می شود وهم فراگیر و هم یک کار مشارکتی است . در واقع ما به شما مدیون هستیم که بخشی از وظایف ما را شما در مدارس انجام می دهید .


مدیر کل قرآن ، عترت و نماز آموزش و پرورش با اشاره به حضور 5 هزار موسسه قرآنی در کشور که موسسه ترویج فرهنگ قرآنی هم یکی از آنهاست گفتند فعالیت این موسسه با سایر دیگر موسسسات قابل مقایسه نیست .
آقای مسیب زاده با بیان اینکه فعالیتهای قرآنی ازمرز آموزش و پروش گذشته است گفتند همه متولیان فرهنگی و آموزشی کشور معتقدند که هر اتفاق و توسعه فرهنگی و قرآنی در کشور باید در بستر و جایگاه آموزش و پرورش باشد.


وی در پایان سخنان خود با اشاره به نهضت حفظ جزء سی ام قرآن که به تازگی در آموزش و پرورش راه افتاده است و مورد تاکید مقام معظم رهبری هست و همه دستگاهها از جمله صداو سیما هم مشارکت دارند پیشنهاد داد که همکاران بررسی کنند که چگونه می شود برنامه درسهایی از قرآن را به این طرح گِره زد . وی همچنین خواستار حفظ و نگهداری اصل برنامه درسهایی از قرآن به جای توسعه آن در مقاطع دیگر شد .

برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری