اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۲۴ مهر، ۱۳۹۷
  • 3256
  • 0
    0
شهرری- ایرنا- مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی گفت: اکنون تدریس و مسابقه درس هایی از قرآن در 71 درصد از مدارس کشور برگزار می شود.
 

     به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد موحدی نژاد روز دوشنبه در همایش تجلیل از دانش آموزان برگزیده مسابقه درس هایی از قرآن در محل تالار شیخ صدوق حرم عبدالعظیم (ع) اظهارداشت: از 40 هزار مدرسه متوسطه کشور بیش از 28 هزار 400 مدرسه زیرپوشش برنامه مسابقه درس هایی از قرآن هستند.

   

به گفته وی از پنج میلیون و 200 هزار دانش آموز مقطع متوسطه، دو میلیون و 500 هزار دانش آموز زیرپوشش برنامه مسابقه درس هایی از قرآن قرار دارند.

موحدی نژاد یادآور شد: در شهر تهران نیز از دو هزار و 280 مدرسه، یکهزار و 359 مدرسه زیرپوشش این مسابقه قرار دارند.

وی اضافه کرد: اکنون 496 هزار دانش آموز در این تعداد از مدارس تهران در مسابقات و برنامه های درس هایی از قرآن شرکت می کنند.

مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ، معارف قرآنی و سیره عصمت و طهارت اهمیت بسیاری دارد گفت: قرآن برای تحقق حرکت در مسیر حمایت از رهبری و مقابله با دشمنان اسلام راه را نشان داده است.

وی افزود: پیشرفت و توسعه در زمینه علوم روز برای مسلمانان ضروری است و مسلمانان نباید از علوم روز دنیا عقب باشند. 

همایش تجلیل از دانش آموزان برگزیده مسابقات قرآنی و افتتاحیه بیست و هفتمین دوره مسابقه درس هایی از قرآن صبح امروز در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار و از دانش آموزان برگزیده کشوری این مسابقات تجلیل شد.

1970/6003/ 1008 

برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری