اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۲۴ مهر، ۱۳۹۷
  • 3493
  • 2
    1
مدیرکل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در بیست هفتمین دوره مسابقه درسهایی از قرآن :برنامه درسهایی از قرآن از سه اصل حاکم بر فعالیتهای قرآنی و ارزشی آموزش و پرورش برخوردار است .
 

    جناب آقای مسیب زاده مدیرکل  محترم قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش نیز  بعنوان مهمان ویژه همایش افتتاحیه بیست و هفتمین دوره مسابقه درسهایی از قرآن  در آغاز  سخنان خود گفتند  اکنون که در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند  اسلامی هستیم تا یکی از بهترین و ماندرگارترین و ارزشمندترین فعالیت قرآنی  در سطح وزارت آموزش و پرورش را پاس بداریم  و تجلیل کنیم  از عزیزانی که در این فعالیت  قرآنی شرکت کرده  اند  .

 

این برنامه  هم تجلیل از دانش آموزان  بیست و ششم دوره  و هم آغاز  بیست هفتمین دوره با سخنان  ارزشمند حضرت استاد قرائتی  است که آغاز سبزی   برای یک حرکت ارزشمند و مداوم  است و ان شاءالله خداوند  قرائتی  عزیز را  سالهای  سال  سرزنده ، شاد و با نشاط  برای همه عزیزان و مردم ایران و دانش آموزان  که مخاطب اصلی این فغالیت ارزشمند قرآنی  هستند  حفظ و نگه دارد . 

 آقای مسیب زاده در ادامه  گفتند حاج آقا قرائتی وسایل کار و ابزارشان تنها یک قرآن عظیم و ارزشمند . تخته سیاه و چند دانه گچ  است. ولی سالهاست  که با علاقه،پشتکار و با اخلاص ،خودشان را وقف قرآن کرده اند  و این هم از لطف خداست  و هم از علاقه مردم  به ایشان است .

خدا را شاکریم  که این توفیق نصیبمان شد که در این مراسم شرکت کنیم و به شما بویژه دانش ـآموزان تبریک می گویم که این توفیق نصیب تان هست که هرساله توسط  جناب حاج آقا قرائتی مورد تشویق قرار می گیرید و جای تاسف دارد که  برای بقیه استانها از این برنامه محروم هستند  .  

من  در اینجا این  آمادگی دارم که اگر آقای موحدی نژاد موافقت بفرمایند این جمع را برای سایر استانها هم داشسته باشیم . درهر صورت عزیزان سطح کشور بارها به من مراجعه کرده اند که از نزدیک حاج آقا قرائتی را زیارت و جایزه و هدیه شان را از دست حاج آقا دریافت کنند .

 

 خوشحال هستیم که درآموزش و پرورش بستری مهیا شده است که این اتفاق در همه مدارس ساری و جاری باشد  و الان که بحث توسعه آن در مقطع ابتدایی است  پیشنهاد من این است که این فعالیت  در دوره دوم ابتدایی اتفاق بیفتد .

 آقای مسیب زاده در ادامه سخنان خود گفتند: ما در وزارت  آموزش و پرورش درحوزه فعالیتهای دینی  و ارزشی سه اصل حاکم است  1- محوریت مدرسه. هر فعالیتی  که در مدرسه شکل نگیرد از  نظر ما ابتر است  2- اصل فراگیری در عین  اثر بخشی . فعالیت های که فراگیر باشد امسال  14 میلیون  دانش آموزان در مدارس حضور دارند فعالیتی که این 14 میلیون دانش آموز  را در بر گیرد . چون کارهای  مقطعی و جزیره ای جواب نمی دهد . 3- اصل سوم توسعه مشارکتهاست . بارها گفته شده و وزیرمحترم درشعارهای شان درمجلس گفتند آموزش و پرورش به تنهایی نمی خواهد ونمی تواند  پاسخ گویی  نیازهای دانش آموزان باشد . 

 

مدیر کل قرآن ،عترت و نماز  وزارت آموزش و پرورش بر تاکید بر این که  برنامه درسهایی از قرآن  این سه اصل  مهم را دارد اشاره کرد که این برنامه هم در دل مدرسه تعریف شده است  و کاملا فراگیر است. و امسال هم در مقطع ابتدایی در حال توسعه است  و کاملا فراگیر است . هم اینکه این  موسسه کامل یک موسسه خصوصی است و علی رغم این همه خیرات و مبرات و هم از سوی خیرین محترم قرآن یاور مساعدت می شود  جمعی از روی دلسوزی و علاقه  این موسسه  مشارکتی را  راه اندازی  کردند  و ما هم نخودی به این آش اضافه کردیم . و در واقع این موسسه  این سه اصل را دارد  و رأس آن هم حجت الاسلام و المسلمین  حاج آقا قرائتی  است  و همه دوستان ومسئولین منطقه  مربیان پرورشی و دیگران عزیزانی که در جلسه حضور شرف دارند  اول به عشق قرآن مجید و بعد هم به عشق آقای قرائتی  حضور دارند . ما فعالیتهای قرآنی دیگری هم داریم و آنها هم ارزشمند است ولی حضور آقای قرائتی و سخنان شیوا و با اخلاص و دلنشین  ایشان  بسیار این کار ارزشمند کرده و همه هم با میل و علاقه این کار  را دنبال می کنند .

 

وی در ادامه گفتند . امسال نهضت حفظ جزءسی ام قرآن مجید  در حال اجراست بعد از فرماشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشون  به حفظ قرآن کریم  و تاکید بر این نکته که ما به دنبال  حفظ نیستیم . حضرت آقا اشاره داشتند که حفظ یک مدخل ورود به معارف قرآنی است کسی که قرآن را حفظ       می کند  بهتر می تواند  به مفهوم  و تدبر در آیات  و ان شاءالله عمل به آیات بپردازد. از این منظر نه حفظ به ما هو حفظ  که  فقط لقلقه زبان باشد ] هرچند او هم ترزشمند است .

 من از حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا قرائتی تقاضا دارم  اگر مقدور باشد و صلاح دانستند  فرمایشات امسال خود را  جزءسی قرآن باشد. چون همه  بخشهای فرهنگی کشور؛صداو سیما ،سازمان اوقاف . وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه وهمه پیرامون حفظ جزءسی و مفاهیم و مطالب ارزشمند این جزء  تلاش دارند و هم تنوعی ویژه ای هم برخوردار است و می تواند  دانش آموزان  رهنمون کند که با دلسوزی و علاقه  به قرآن  بپردازند و ماهم قطعأ کاری ویژه ای در این زمینه انجام میدهیم .

 آقای مسیب زاده  در خاتمه سخنان خود گفتند به این نکته  تاکید داریم خصوصا دانش آموزانی که اینجا حضور دارند  مثل آن دانشجویی که از زمان دانش آموزی  و بعد در سطح دانشگاه این کار درسهایی از قرآن را تسرعی دادند   و در خواستم این است که همه شما بویژه دانش آموزان عزیز بتوانید سفیران قرآن باشید و این کار ارزشمند را پوشش بدهید. ر که از ما یک سفیر قرآنی و در یک جمله درسهایی از قرآن را نشر بدهیم . 

برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری