اللّهُمَ صَلّ عَلی فاطِمَه و اَبیها و بَعلها وَ بنیها وَ السّر المُستوَدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاط به عِلمُکَ

اخبار

  • ۱۱ آذر، ۱۳۹۷
  • 2972
  • 0
    0

 در دیدار مسئولین موسسه با مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران  روند مسابقه درسهایی از قرآن در مدارس بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ترویج فرهنگ قرآنی حجت الاسلام و المسلمین موحدی نژاد مدیر موسسه در روز چهارشنبه هفتم  آذر ماه 97 در دیداری با مدیرکل آموزش و پرورش و معاون پرورشی شهرستانهای استان تهران ضمن قدردانی از تلاشهای این اداره کل در توسعه و ترویج  مسابقه درسهایی از قرآن ، گزارشی از فعالیتهای قرآنی موسسه و پیشینه اجرای مسابقه درسهایی از قرآن در آموزش و پرورش و مدارس  ارایه داد ،

 وی  اجرای مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن را مصداق  آیه  «تعانوا علی البّر» (درکارهای نیک یار هم باشید  دانست ) و گفتند اگر دوستان و همکاران ما در آموزش و پرورش کار درسهایی از قرآن را  بَّر و نیکی  می دانند  کمک  کنید جمعیت دانش آموزی بیشتری  جذب مسابقه شوند  و از این نعمت الهی بهره مند شوند.

 در این دیدار آقای صیاد لو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  ضمن تشکر از موسسه ترویج  اظهار داشتند  ما از  اقدامات و تلاشهای موسسه ممنون هستیم  که به حوزه تربیت ما بسیار کمک  می کنند ،ما برای خدمت در راه  نشر معارف قرآن آماده هستیم .

 در این دیدار که آقای صفایی مسئول مسابقات فرهنگی موسسه حاج آقا موحدی نژاد را همراهی می کردند  از فعالیتهای شهرستان اسلامشهر بازدید بعمل آمد .

در دیدار  با مدیر  و معاون پرورشی و فرهنگی  و کارشناسان قرآن آموزش و پرورش اسلامشهر  و همچنین دیدار از دو مدرسه   و گفتگو با مسئولین مدرسه و دانش آموزان  از برنامه این دیدار بود .

 در این جلسه  که  مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر آقای بُنار ،آقای اخوان معاون پرورشی  و فرهنگی ، سرکار خانم  فولادوند کارشناس مسئول  قرآن اداره کل  و خانم زارعی  کارشناس قرآن اسلامشهر  حضور داشتند ، آقای موحدی نژاد ضمن ابلاغ سلام حاج آقا قرائتی  از تلاشهای همکاران در توسعه و ترویج  مسابقه درسهایی از قرآن  تشکر  کردند  و گفتند بهر حال  این سفره قرآنی آماده اسست  و باید قدر شناس باشیم  تقاضای ما  این است که در پی گیری های معمول خود در تمامی موضوعات  کاری  ، مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن و  جذب تمام دانش آموزان را مد نظر داشته باشید  .

 درادامه  این دیدار از مدرسه  ابتدایی دخترانه شهدای ایران تایر با مدیریت خانم بیگدلی و معاونت پرورشی خانم لطیفیان بازدید شد  این مدرسه با دو کلاس ششم  ابتدایی که 83 دانش آموز دارد همگی  پاسخنامه مسابقه را دریافت کرده و بطور هفتگی  35  نفر از آنان  در درسهایی از قرآن شرکت می کنند.

در  دیدار از مدرسه دخترانه  فاطمه الزهرا (س) شاهد  با مدیریت خانم سیده میر اشرف  و معاونت پرورشی  خانم عسکری از دو کلاس ششم ابتدایی  یک سوم آنان  در مسابقه هفتگی شرکت می کنند .

 در این مدرسه   بین نماز ظهر و عصر  توسط  بعضی از دانش آموزان علاقمند  خلاصه ای از  درسهایی قرآن  بیان می شود  .  همچنین  به دانش آموزانی که تمام سئوالات مسابقه را بطور هفتگی  پاسخ می دهند هدایایی داده می شود.

 

 در گفت و گوی انجام شده با اولیای مدرسه  و دانش آموزان  پیشنهاد کردند  از مجموعه 5 سوال  یک سئوال هم به دانش آموزان ابتدایی  اختصاص داده شود  و در جلسه ضبط حاج آقا علاوه بر بزرگترها  تعدادی دانش آموز هم حضور داشته باشد .

در  خاتمه این دیدارها  به منظور قدر دانی از زحمات  و تلاشهای مسئولین آموزش و پرورش  و مروجان و مجریان مسابقه درسهایی از قرآن هدایایی از سوی موسسه ترویج  فرهنگ قرآنی که شامل یک جلد قرآن با تفسیر استاد قرائتی  همراه  لوح تقدیر به مدیرکل  محترم  و هدایایی فرهنگی به کارشناسان قرآن اداره کل و مجریان مدارس مورد بازدیدو دانش آموزان ساعی در درسهایی از  قرآن اهدا شد .     

برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید حساب کاربری